BBL FotoGenesis

BBL FotoGenesis işlemi derinin en üst tabakasını yeniler. İlerlemiş yaş ve güneşin oluşturdugu hasara bağlı hiperpigmentasyon (kahverengi lekeler) ve genişlemiş kılcal damarlara bağlı gelişen eritem (kırmızılık) için filtre edilmiş yoğun atımlı bir ışık uygulayarak lekeleri oluşturan pigmentlerin kaybolmasına neden olur. Ayrıca, genişlemiş gözeneklerin kaybolması ile cildimiz ışığı daha iyi yansıtır. Bu sayede ciltteki renk farklılıkları ortadan kalkar ve cilt eski parlaklığına kavuşur. BBL Foto Genesis işlemi başarılı bir cilt yenileme işleminin en önemli adımlarından birisidir.

Nasıl uygulanır?

BBL Foto Genesis, smart filtre teknolojisi ile, seçilmiş ışık yoğun enerjisinin cilde uygulanması ile yapılır. Uygulama esnasında hafif bir ısınma ve karıncalanma tarzında bir etki yapar ve bu etki seans bitince son bulur. Bir seans ortalama 20 dakika sürer. İstenilen sonuç için ortalama 3 ila 6 seans uygulanır.

BBL Foto Genesis seansından sonra ne beklenir?

BBL Foto Genesis seansından hemen sonra ciltte bir iki saat süren hafif bir pembelik oluşur. Kişi hemen normal günlük aktivitelerine dönebilir.

Uygulamalar ne kadar sürer?

BBL Foto Genesis, cilt ve problemlerin özelliklerine göre 2-3 hafta aralıklarla, toplam 3-6 seans şeklinde uygulanır

Kalıcılık süresi nedir ?

BBL Foto Genesis uygulaması sonrasında, lekelerden arınmış bir cilt ortaya çıkar. Bu yenilenmiş cildi, normalde leke oluşmaması için güneşten nasıl korunuyorsak aynı şekilde korumamız gereklidir. Uygun koruma gerçekleştirilirse lekeler tekrar ortaya çıkmaz.