BBL SkinTyte

Yılların ve çevresel faktörlerin cildimizde yarattığı yıpranma, sarkma ve kırışıklıklar, cildimizin değişik katmanlarındaki problemlerin biraraya gelmesiyle ortaya çıkan çok yönlü bir sorundur. BBL SkinTyte ( cilt germe )  ile cildinizdeki kollajen ve elastin liflerdeki yıpranma ve gevşemeler, ağrısız, ameliyatsız, hızlı ve etkili bir şekilde geriye döndürülerek, yenilenmiş, gevşemenin olmadığı, kırışıklıkların çok azaldığı bir yüze sahip olmak mümkün.

Özellikle yüzümüzde kendini daha çok belli eden yaşlanma ve yıpranma belirtilerinin geriye döndürülmesinde, Infrared dalga boyu, yani 1200 -1800 nm. arasındaki yoğun atımlı ışık, cildin özellikle, kollajen ve elastin liflerinin bulunduğu orta ve derin tabakalarına kadar yüksek penetrasyon göstermektedir.

Cildin gevşemesi, sarkması ve kırışıklıkların artmasında en büyük rol, cildin kollajen ve elastin liflerindeki yıpranma ve bozulmalardır. Bu nedenle, özellikle kollajen ve elastin liflerine odaklanmış uygulamalar cildin gerilmesi, sarkmaların giderilmesi ve dolayısıyla kırışıkların azaltılması açısından çok önemlidir.

BBL SkinTyte uygulaması, tam olarak gerekli dalga boylarındaki IR yoğun ışığı, cildin kollajen ve elastin tabakalarına odaklamakta, bu sayede kollajen ve elastin liflerin kısalıp kalınlaşmasını, uzun dönemde ise bu liflerin yeniden yapılanmasını sağlamaktadır.

Yüz, boyun, karın, kalça ve kollar dahil olmak üzere tüm vücuttaki gevşemiş ve sarkmış cildi sıkılaştırmak için kullanılmaktadır. Özellikle ileri yaş ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak yüz ve boyun derisinde, gebelik sonrasında ise karın derisinde gelişen gevşeme ve sarkmalarda oldukça etkilidir. Her yaş grubunda uygulanabilir.

Uygulamalar ağrısız olup, hafif bir ısınma hissedilmekte ve sonrasında hemen günlük yaşama dönebilmektesiniz. Uygulama sıklığı ve miktarı, cildin ihtiyacına göre değişmekle birlikte, ortalama 2 hafta aralıklarla  ve toplamda 4-6 uygulama yeterli olmaktadır.