Bölgesel Zayıflama

Kent yaşamı, hareket kısıtlayıcı bir yaşam tarzıdır. Günlük yaşamda hepimiz giderek daha az hareket etmekteyiz. Kaçınılmaz olarak ortalama kilomuz ve bölgesel yağlanma artışı gibi problemleri hepimiz zamanla yaşamaktayız. Çoğumuz bu sorunu çeşitli diyet programları ve düzenli spor yaparak aşmaya çalışmaktayız.

Ancak kilonuz kontrol altında olsa bile, bazen vücutta bazı bölgelerde lokal yağ birikimleri olur. Diyet yada spor ile erimezler. Bu tarz sorunlarda, profesyonel yardım almak gerekir.

Özellikle akdeniz ırkı insanlarda vücudun göbek, basen, kalça gibi bölgelerinde sıklıkla karşımıza çıkan problem, bölgesel yağlanmadır. Çoğu zaman bölgesel yağlanma problemi, bacakta, kol altlarında ve göbek bölgesinde sarkma problemini beraberinde getirir.

Yağ hücreleri kendilerinin 40 katı kadar yağ depolayabilir. Depolanan bu yağ bölgesel dolaşım bozukluklarına neden olup, çok inatçı ve sert yağ kütlelerine dönüşür. Cerrahi yöntemler ile bu yağ kütleleri vücut dışına alınabilse de, en doğru yöntem biriken yağ dokularını geldikleri yolla geri göndermek, yani vücudun dışına atacak bir dizi özel yöntem uygulamaktır.

Bölgesel zayıflama ve incelme konularında, problemin yapısına göre Radyofrekans, Kavitasyon USG, LPG, çeşitli lipoliz ve mezoterapi uygulamaları, lazer uygulamaları, cryolipoliz cihazları gibi çok sayıda yöntem ve uygulama kullanılmaktadır. Size uygun olan ve bölgesel yağlanma probleminize en kısa sürede çözüm getirecek yöntem yada kombine uygulamalara, doktorunuz ile görüşürek karar vermeniz en sağlıklı yaklaşımdır.