Cilt Lekeleri

Ciltte oluşan lekeler en sık karşılaşılan  kozmetik sorunlardan biridir. Yıllar geçtikçe bunların sayıları çoğalır ve tedbir alınmazsa, zamanla cildimiz bir haritaya benzer. Cilt lekeleri vücudun hemen her bölgesinde karşımıza çıkar ancak bizi en çok rahatsız eden, yüz, boyun dekolte bölgesi ve ellerdeki lekelerdir. Güneş ve yaşlılığa bağlı lekeler en çok karşılaştıklarımız olsada, bir çok başka faktörde cildimizde lekeler oluşmasına yol açabilir.

Ülkemizde, yaz ayları daha yoğun olmak üzere, yılın büyük bölümü güneşli geçmekte. Bu nedenle güneşe bağlı cilt lekeleri her yaşta en sık karşılaşılan sorunlardan biri olarak karşımıza çıkmakta. Özellikle, yaz sonunda kimin yüzüne baksak, lekelerin arttığını görüyoruz. Kimisinde belli belirsiz, birçoğunda gayet koyu lekeler var.

Her kış başında yeni oluşan lekelere veya koyulaşan eski lekelere müdahale etmek gerekir. Özellikle açık renk ciltler leke bakımlarına gayet olumlu cevap verirler.

Yazın bitişiyle başlanacak düzenli ve cildinize uygun bakımlarla, leke problemi çok derinleşmeden ve artmadan önüne geçmeniz ve cildinizin daima lekesiz ve pürüzsüz görünümde olmasını sağlamanız mümkün.

Lekenin özelliklerine göre, size özel olarak planlanan, Skin Perfect leke bakım paketi ile yaklaşık 2 hafta gibi kısa bir sürede cildinizde oluşan lekelerden kurtulup daha sağlıklı ve ışıldayan bir cilde kavuşmanız mümkün.

Özellikle yaşlılık ve güneşe bağlı lekelerde, yüzde ve ellerde bölgesel olarak yoğunlaşan, içi pigmentle dolu hücreler, düzensiz sınırlı görünür lekeler oluşmasına ve cildimizin bir harita gibi görünmesine yol açar. Bu bölgelere yapılacak çeşitli uygulamalar ile lekeleri oluşturan pigment yüklü hücreler yok edilir. Yeni ve pigment içermeyen hücreler cildi yeniler. Lekeler azalır çoğunluğu ise kaybolur.

Leke ve cilt özelliklerinize göre planlanan kombine uygulamalar ile kısa sürede başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Tek başına yada kombine biçimde uyguladığımız, leke bakımı yöntemlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için, bizimle temasa geçmekten çekinmeyin.

Cilt lekelerinizden, kısa sürede ve kolayca kurtulup, cildinizde berrak, duru ve yenilenmiş bir görünüme sahip olabilirsiniz.