Doğal Kalıcı Makyaj

Doğal güzelliğin ölçüsü, ’sabah yataktan kalktığında’ veya ’duştan çıktığı anda’ nasıl göründüğüdür. Spor yaparken, yüzerken veya iş yaşamı içinde gün boyunca makyajın bozulmadan aynen korunması çok zordur. Çağımızın yoğun günlük hayat ve iş yaşamı temposunda, kişisel bakımına özen gösteren hanımların çoğu  ne makyaja  ne de kuaföre vakit ayırmakta zorlanabilir ancak her an yaşama hazır olmak isterler. 

Tabii bütün bunlar çağdaş kadının güzel görünmekten vazgeçtiği anlamına gelmez. Tam tersine güzelliği her an, her yerde ve en doğal haliyle arar . 

Kalıcı makyaj, her şart altında bakımlı  olmak isteyenler için  çok uygun bir seçimdir. Duşun altında dahi akmayan hafif sürme, canlı dudaklar, şekil verilmiş kaşlar sizi yıllarca terk etmez !

Kalıcı makyaj gözlere, kaşlara, dudaklara uygulandığında onları  sadece belirginleştirir. Normal makyaj gibi abartılı değildir. Kalıcı makyaj yüzdeki ifadeyi netleştiren bir çerçevedir. Kalıcı makyaj cildin yüzeyine yapılmaz. Deri altına mikropigmentasyon tekniğiyle yapılır. Bu pigmentler derinin altında kaldığı için doğal ve pastel tonlarda görünür. Bu pastel görüntü  kalıcı makyaja yumuşacık bir doğallık verir.


Kalıcı makyajı kimler tercih edebilir ?

Kalıcı makyaj herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif hanımlar, sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullanan kişiler kalıcı makyaja  daha fazla ihtiyaç duyarlar.

Örneğin sarışın ve beyaz  tenli bir insanın kirpikleri, kaşları siliktir. Yüzdeki tüm renklerin birbirine yakın tonlarda olması ona soluk bir ifade verir. Bu soluk ve solgun görünümü yok etmek ve ifadeyi belirginleştirmek için, günlük yaşamda  gözlere göz kalemi veya eye-liner, kaşlara hafif bir kaş kalemi ve dudaklara ince bir kontur çizilmesi gerekir. Ve tüm bunlar gün boyunca en az bir-iki kere tazelenir.  Kalıcı makyaj  bu uygulamaların  dayanıklı ve kalıcı bir  hale getirilmesidir.  Her an, her yerde ve her koşulda, akmadan, bulaşmadan, uğraşmadan, makyaj yerinde durur.

Öte yandan kirpik ve kaşları seyrek  veya renksiz olanlar, düşük  kaşlar, ince dudaklar, doğuştan veya  sonradan dudaklarında  şekil veya renk sorunu olan kişilerde kalıcı makyaj görünümü büyük ölçüde düzeltir.

Kalıcı makyaj ve dövme arasındaki farklar nelerdir ?

Kalıcı makyaj bir  tür dövmedir. Ancak  tekniği oldukça farklıdır. Klasik dövmeler mürekkep boyalarla yapılır. Mürekkep  yüze uygulandığı zaman, hem alerjik reaksiyonlara neden olabilir hem de zaman içinde kaybolmayacağı için daha sonraki yıllarda, başka uygulamaların yapılmasına  engel olur. Kalıcı makyajda ise doğal pigmentler kullanılır. Bunlar zamanla vücut tarafından yavaşça eritilir. Kalıcı makyaj  için farklı makineler ve çok ince iğneler kullanılır.  Kıl kadar ince  iğnelerle, en hassas çalışmalar yapılabilir.

Kalıcı makyajın ‘’KALICILIK’’ süresi nedir ?

Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır.Ancak bu süre, kişinin cilt yapısına, yaşına ve  yaşadığı çevreye göre değişir. Deri altındaki renkli pigmentler, cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda  tükenir. Bu nedenle kalıcı makyaja  belli aralıklarla rötuş yapılması  gerekir.

Açık renkli ciltler,  esmer ciltlerden daha  hızlı yenilenir.  Bunun  doğal bir sonucu olarak, kalıcı makyaj daha kısa sürede azalır. Esmer ciltler bu açıdan daha şanslıdır. Ayrıca yaş ilerledikçe cildin yenilenmesi yavaşladığından, kalıcı makyajın ömrü uzar.