Forever Young BBL

BBL ( Broad Band Light ) Amerikan Sciton firmasının geliştirdiği, patentli akıllı filtre teknolojisini kullanan, geniş bant ışık sistemidir. Sistem birçok cilt problemlerinin giderilmesinde etkin olarak uzun süredir Amerika'da ve Avrupa'da kullanılmaktadır. BBL'in geliştirilmiş versiyonu Forever Young BBL, şimdi kişilerin sadece problemlerini çözmüyor, aynı zamanda cilt hücrelerini de gençleştiriyor.

Amerika'da Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre uygulama yapılan kişilerin ciltlerinin 10 yıl kadar gençleştiği ve bu sonucu korudukları görülmüştür. Bunu gören araştırmacıların yaptığı detaylı bilimsel çalışma, uygulama alanlarında genetik materyalinde bundan etkilendiği ve gençleşmeye başladığını ortaya koymuştur.

( Orijinal bilimsel çalışmaya ait makale için ; tıklayınız 

Uygulama kişinin cildinin durumuna göre ortalama 3-5 seans şeklinde ve 2-3 hafta aralıklarla tekrar edilmektedir. BBL kişinin cildine göre ışık dalga boyunu belirlemektedir. İnfrared dalga boyunu kullanan Skintyte fonksiyonu ile en zor ciltlerde dahi cilt sıkılaştırma sağlamak mümkündür.

Amerikan Sciton Inc. tarafından üretilen BBL sistemi, efektif sonuçlar vermesi için tasarlanmıştır. Sistem uygulamaların etkili olabilmesi için, cilde verilmesi gereken en uygun enerjiyi verirken, aynı zamanda cildin korunmasına da odaklanmıştır. Yüksek hassasiyete sahip cilt soğutma sistemi uygulanan doz ve cilt rengine göre cilt yüzeyini soğutarak ciltte oluşabişecek yan etkileri engellemektedir.

BBL teknolojisi cildi kalıcı olarak gençleştirmeye odaklanırken bir çok cilt problemini de beraberinde çözmektedir. En büyük avantajı uygulama sonrasında cildin herhangi bir reaksiyon göstermemesi ve işlemin son derece konforlu geçmesidir. 

Forever Young BBL uygulaması cildin çok kısa seans sürelerinde yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlar. BBL uygulaması ağrısız ve konforludur, uygulama esnasında sadece hafif bir ısı hissedilir, cildin yüzey ısısını sabit tutan peltier soğutucu cildin yüzeyini korurken cildin altındaki dermal dokunun ısısının elavasyonu sağlanır, gerekli enerji akışı BBL cihazı üzerinden takip edilir. Gerekli enerjiye ulaşıldığında sıkılaşması ve gençleşmesi istenen diğer bölümlere geçilir.

Forever Young BBL sistemi başlıca iki ayrı uygulama içerir ;

  • BBL FotoGenesis

  • BBL Skintyte