Gevşemeler

'' Bebek cildi gibi '' deyimini, beğendiğimiz bir cildi tarif etmek için sık sık kullanırız. Peki hiç düşündünüzmü, nedir bebek cildinin hayranlık uyandıran özellikleri ?

Bebek cildi gergindir, pürüzsüzdür ve lekesizdir.

Cilt yaşlanmasının en belirgin özelliklerinden biriside, cildimizin gerginliğini kaybetmesi, daha gevşek bir hal almasıdır. Bu gevşemeyi kaçınılmaz olarak cildimizin sarkması izler. Gevşek ve sarkmış bir cilt, aynaya baktığımızda görmek isteyeceğimiz en son şeydir.

Cildimizin gevşemesi ve sarkmasının en önemli sebebi, cildimizin derinliklerinde yer alan kollajen ve elastin liflerinin yıpranması, dayanıklılığını yitirmesidir. Normalde dış etkenlerin yarattığı yıpranmaya, kendini yenileyerek karşı koyan cildimiz,  yenilenme hızının yavaşlaması ile karşı koyamaz hale gelir. Müdahale edilmemesi halinde, giderek gevşer ve zamanla sarkmalar oluşur. 

Cildinizin kaybettiği yapıtaşlarını tekrar yerine koymak, yıpranmış kollajen ve elastin liflerini onararak, yenilenmesini sağlamak sanıldığı kadar zor ve uzun süren uygulamalar değildir. Ağrısız ve ameliyatsız yöntemlerle sizde bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Özellikle AntiLax RF Cilt Ütüleme, Ultracel yada Forever Young BBL gibi yüksek teknolojiye sahip uygulamalar ile çok kısa bir sürede cildiniz sıkılaşır, daha parlak ve gergin bir hal alır. Tamamen cildin doğal süreçlerle yenilenmesini sağlayan bu uygulamalar sonucunda elde ettiğiniz yenilenmiş cildiniz, çok uzun süre, sizin daha sağlıklı ve daha genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Ayrıca zaman içinde, cildinizin altında destek dokuda incelme ile cildin en dış katmanında hücresel yaşlanma kaçınılmaz olarak karşımıza çıkar. 

Bu durumlarda, kaybolan destek dokuyu, çeşitli dolgu yöntemleri ile yerine koymak mümkündür. Son zamanlarda gittikçe daha populer hale gelen çeşitli cilt altı ağ yöntemleride bu desteği sağlamaktadır. P.R.P. ve vitamin kokteylleri dışında Somon DNA 'sı gibi çok sayıda değişik uygulamalar ile cildin yıpranma, yaşlanma, gevşeme ve diğer problemlerine etkil çözümler getirilebilmekte.