Kalıcı Makyaj Silme

Uygun olmayan cihazlarla, sentetik pigmentler kullanılarak yapılan yada tecrübesiz uygulayıcılar tarafından kötü renk ve şekillerde yapılmış olan kalıcı makyaj örnekleriyle maalesef sık sık karşılaşmaktayız.

Kaş, dudak yada göz kapağı gibi bölgelerdeki pigmentlerin temizlenmesinde lazer kullanımı tehlikeli olup, kalıcı zararlar verebilmektedir.


Bu nedenle kalıcı makyajın silinmesinde daha değişik bir yöntem uygulanılır. MIKROPUNKTUASYON ...


Aynen kalıcı makyaj yapımında kullanılan cihazlar yardımıyla, daha önce uygulanmış olan pigmentleri etkisiz hale getirecek özel bir sıvı bu bölgelere uygulanır. Bu krem kıvamındaki sıvı daha önce cilt altına uygulanmış olan pigmentlere bağlanır ve onlarla birlikte cilt dışına atılarak, yanlış yapılmış olan kalıcı makyajın yapılmadan önceki haline dönmesini sağlar.

Bu silme işlemi, daha önce yapılmış olan kalıcı makyajın deriye hangi derinlikte yapıldığına bağlı olarak 2-3 seans tekrarlanabilir.

Bu silme yöntemi cilde herhangi bir zarar vermez, kalıcı iz bırakmaz ve istenirse işlem tamamlandıktan sonra yeni renk ve şekilde bir kalıcı makyaj tekrar bu bölgeye uygulanabilir.