Kırışıklıklar

Zamanla ortaya çıkan ve cildimizi olduğundan daha yaşlı ve yıpranmış gösteren problemlerin başında kırışıklıklar gelir.

Yüzeysel yada derin olabilen kırışıklıklar başlıca iki kısımda değerlendirilir.

* Dinamik ( hareketli ) kırışıklıklar örn: göz kenarı, alın 

 * Statik ( durağan ) kırışıklıklar örn: burun kenarı, dudak-çene çizgisi

Kırışıklıklara, onları meydana getiren sebepler ortadan kaldırılarak yada durdurularak çözüm bulmak mümkündür.

Günümüzde, hareketli kırışıklıklar olarak isimlendirilen, göz kenarındaki kaz ayakları, kaş arasındaki kızgınlık çizgileri yada alındaki çizgilenmeler genellikle, mimik kaslarının bir miktar rahatlatılması yada gevşetilmesi gibi ameliyatsız yöntemlerle ortadan kaldırılmaktadır. Bunun yanında cildin kendini yenilemesini uyaran yeni yöntemlerle, cildin daha elastik hale getirilmeside bu kırışıklıkların oluşmasını ve ilerlemesini durdurmaktadır.

Durağan kırışıklıklar olarak isimlendirilen, burun kenarından dudak köşesine doğru uzanan derin çizgiler yada yanaklarda oluşan çizgilenmelerde ise problem daha çok, cilt altındaki kollajen ve yağ gibi desteklerin yıpranması ve azalmasıdır. Bu tip problemlerde yıpranan ve azalan unsurların yerine konulması yada vücut tarafından doğal süreçlerle yeniden yapılmasının sağlanması problemin çözümü için yeterlidir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu, herkese ve her probleme, standart ve tekdüze uygulamalarla çözüm bulunamayacağıdır. Aksine bu tür standart yaklaşımlar, problemleriniz dahada derinleşmesine, zaman ve maddi kayıplara uğramanıza ve moralinizin dahada bozulmasına yol açar.

Bu sebeple, sizin kırışıklıklarınıza yönelik, dikkatle seçilmiş, tek tek yada kombine uygulamalarla, kırışıkların azaldığı daha genç ve dinlenmiş bir görünüme kavuşmanız mümkün.