Lipo Kavitasyon

Lipo Kavitasyon USG teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip, tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir.

Kavitasyon yönteminde kullanılan Lipo Kavitasyon USG teknolojisi ile hücreler arası boşluklarda kavitasyon etkisi yaratarak, yağ hücreleri arasındaki bağların çözülmesine yardımcı olur ve yağ hücrelerinin çeperlerini zayıflatıp parçalayarak, istenmeyen yağ birikimlerinin tamamen doğal yollarla hızla eritilmesini sağlar.

Lipo Kavitasyon USG sisteminde uygulanan odaklanmış ultrason dalgaları, yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslarda bu incelme devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Kavitasyon uygulamasını desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir. Lenf drenajı hızlandırılarak parçalanan yağların atılımı hızlandırılır buda yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar.

Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra cihazın uygulama başlığı o alanda uygun manevralarla gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek olup, tamamen zararsızdır.


Kavitasyon ile zayıflama ve incelme ;

  • Güvenli ve ağrısızdır

  • Liposuction ile kıyaslanabilecek sonuçlar vaad etmektedir

  • Sonuçlar kalıcıdır, kilonuzu korumanız durumunda aynı bölgede yağlanma gözlenmez 

  • İşlemler sürerken, günde ortalama 2,5 - 3 lt su içmek dışında, ek bir çaba sarfetmeniz gerekmez

  • Selülitde ve Yağ parçalamada son derece etkilidir