LPG Keymodulle

Bel, göbek, basen, bacak içleri ve sırt bölgelerinde her türlü diyet, spor vb. çabalara rağmen dirençli, erimeyen bölgesel yağlanma problemlerine, bulunduğu bölge, cilt özellikleri ve yağlanma miktarına göre değişik uygulamalar yapılmasını gerekir. 

Esas olarak '' LPG Cellu M6-Keymodulle '' isimli endermoloji cihazıyla yapılan tıbbi masaj tekniği olan LPG uygulamaları, cilt altında sıkışmış yağ hücrelerini serbestleştirip, kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırıyor. Böylece metabolik atıkların problemli bölgeden uzaklaştırılmasına yardım ederek doku drenajı sağlıyor, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırıyor. 

Kısaca deriden kasa kadar tüm cilt altı dokularının yeniden şekillenmesini sağlıyor.

LPG uygulamasına başlamadan önce uzmanlar tarafından kişinin cilt muayenesi yapılıyor. Muayene doğrultusunda tespit edilen problem veya problemlere (sellülit, bölgesel yağlanma, gevşek deri, sarkık deri vb…) yönelik bir uygulama protokolü hazırlanıyor.

Sadece ileri düzeyde kalp yetmezliği olan kişiler, vücudunda açık yaralar bulunan kişiler ve gebeliğin son 3 ayındaki anne adayları, LPG protokollerine uygun değillerdir.

LPG Cellu M6 'nın önemli özelliği, vücut şekli ve cilt yapısına göre farklı uygulama başlıkları seçebilmeye olanak sağlaması ve başlıklar üzerinde birbirinden bağımsız hareket kabiliyetine sahip iki döner başlık bulunmasıdır. Bu sayede cilt ve cilt altı dokular üzerinde maksimum düzeyde etki sağlamak mümkün olmaktadır. 

LPG'nin stres azaltan rahatlatıcı etkisi başlık tasarımındaki bu yenilikler sayesinde olmaktadır. Ayrıca başlıkların hareketi vakum etkisini vücutta dengeli olarak dağıtmakta böylece diğer vakum cihazlarında morarma ve doku zedelenmelerine yol açan etki, LPG Cellu M6 'da kesinlikle görülmemektedir. 

Bu özellikler yalnızca LPG'nin Cellu M6 modelinde bulunmaktadır.


Seans sayısı problemin yoğunluğuna bağlı olarak 15-20 seans arasında değişir. Her bir seans, lenf drenaj ile birlikte, 60 dakika sürer.

Uygulama, tamamen ağrısız bir yöntem olmasının yanı sıra stres azaltıcı ve rahatlatıcı etki sağlar. 

LPG Cellu M6 uygulamasının ilk etkileri, 5-6 seanstan itibaren vücutta incelme ve sıkılaşma şeklinde görülüyor.