Mikro-roller

Kırışıklıklar ve izler, pek çok iç ve dış faktörün etkisiyle derinin normal kollajen yapısının bozulmasıyla ortaya çıkıyor.

Yaş, yorgunluk, stres, hastalıklar, yaralanmalar hatta gülmek gibi yüzün doğal hareketleri bile zaman içinde kollajen dokusunun etkilenmesine neden oluyor. En çok da dudak kenarı, yanak, çene, burun, kaş araları, alın, burundan ağız kenarına doğru inen bölgede ve göz çevresinde ince çizgiler, kırışıklıklar oluşuyor.

Zamanla rahatsız edici boyutlara gelebilen ince çizgilere, kırışıklıklara ve izlere, cerrahi operasyon olmadan da çeşitli yöntemlerle müdahale etmek mümkün… Özellikle kısıtlı zamanı olanlar için ideal uygulamalardan biri; pratik, hızlı ve etkili sonuç alınabilen "Mikro Roller” tekniği…

Cerrahi müdahale olmadan gençleştiren "Mikro Roller

  • ince çizgilerin, kırışıklıkların, akne ve diğer skarların azalmasını, 

  • derinin gerilmesini, 

  • selülit, doğum izleri ve derin çatlakların azalmasını,

  • cilt lekelerinin giderilmesini,

  • zamanla matlaşan cildi canlandırarak sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Üzerinde mikro ebatlarda saç telinden daha ince çelik cerrahi iğnelerin olduğu "Mikro Roller”, sorunlu bölgeye uygulandığında ciltte mikro kanallar açarak, vücudun kendini yenileme sürecini başlatır. İğnelerin açtığı, kanamaya neden olmayan bu minik kanalları beden yara olarak algılar ve kendi kendine tedavi süreci başlar. Vücut bu bölgeye kollajen, büyüme faktörleri ve diğer yapıtaşı maddelerini yollar. Böylece cilt kendi kendini onarır.

"Mikro Roller”, açtığı mikro kanallar vasıtası ile uygulanan cilt bakım ürünlerinin 200 kat daha fazla emilmesini sağlar. Bu sayede, cildinize P.R.P başta olmak üzere, ihtiyaç duyulan tüm bakımlar çok etkili bir şekilde uygulanabilir.

Lokal anestezik krem uygulaması ile yapılan ve 20-25 dakikada tamamlanan seanslar, ilk uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar verir. İşlem sonrası orta güçte güneş koruyucu kullanmak yeterli oluyor, ertesi gün hafif bir makyajla işe de gidilebiliyor.