Ultracel

Ultracel® ameliyatsız gençleştirme amaçlı cilt uygulamaları için kullanılan en önemli üç teknolojiyi birbirine entegre eden İLK ve TEK Sistemdir. Bu teknolojilerin kombinasyonu,  cildin her katmanına yönelik geniş bir uygulama aralığını, odaklanmış Ultrason ( HIFU ) ,  Altın iğne RF  ve Non-İnvaziv RF ( Grid Fraksiyonel Radyofrekans ) ile sunarken, hızlı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

Ultracel odaklanmış ultrason (HIFU) ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme:odaklanmış ses dalgalarını kullanarak cilt altı dokularda kollajen üretimini tetikleyen, bu sayede ciltte sıkılaşma ve gerilme sağlayan  bir uygulamadır. Uygulama enerji kaynağı olarak ultrason yani yüksek frekansda ses enerjisi kullanır.

Ultracel® Nasıl Etki Eder?

Ultracel tarafından üretilen odaklanmış ses dalgaları deri yüzeyine zarar vermeden, derinin alt katmanları  ve SMAS katmanında yoğunlaştırılır ve termal rejenerasyon etkisi elde edilir.

Oluşan etki ile SMAS tabakasında gerginleşme ve deride yeniden yapılanan kollajen katmanı ile daha gergin bir cilt elde edilir.

Ultracel® Hangi Bölgelere Uygulanır?

 • Yüzde gevşeme olan çene hattında ve yanak bölgesinde,

 • Çene altı boyun bölgesinde sarkma varsa,

 • Kaşlarda düşme oluştuysa alın ve göz çevresine uygulanır.

 • Ayrıca boyun ve dekolte bölgesine de cildi toparlamak amacıyla uygulanır.

Ultracel® İle Ameliyatsız Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Cildin 3 mm  ve 4,5 mm altında iki ayrı katmada  odaklanmış yoğun ultrason etkisi ile cilt altı dokularda termal rejenerasyon etkisi yaratır, cilt ve cilt altı dokularda toparlanma ve yeni kollajen iskelet oluşturmayı hedefler. Uygulama sırasında, geçici hafif bir pembeleşme dışında, cilt yüzeyi etkilenmez.  Bu nedenle günlük hayatı etkilemez.

Ultracel® Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Yüz hacmini küçültme amacıyla ( Yanak dolgunluğunu azaltma, kare yüzden oval yüze geçiş için )

 • Yüzünde V hattında form kaybı olan kişiler,

 • Çene hattında gevşeme, sarkma olan kişiler,

 • Çene altı, gıdı bölgesinde gevşeme, sarkma olan kişiler,

 • Yanaklardaki gevşeme ve sarkmayı toparlama amacıyla,

 • Üst göz kapağında gevşeme olan ve ayrıca kaşları düşük kişiler,

 • Gözaltı torbalanmaları,

 • Göz çevresi kırışıklıkları,

 • Boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık problemlerinde kullanılır.

UygulamaSonrası Beklenen Değişiklikler Nelerdir?

Ultracel uygulaması sonrası hemen gözle görülür değişiklikler farkedilir. Ancak nihai ve kalıcı değişimler ( gerilme, sıkılaşma ) yaklaşık 90 gün içerisinde giderek artan şekilde belirecektir. Kaş kaldırma amaçlı yapılan uygulamalarda  uygulamadan hemen sonra başlayan düzelme göz çevresindeki gevşek, sarkık derinin daha gergin hal almasına da olumlu etki eder.

Ultracel® Uygulaması Ağrılı Mıdır?

Uygulama yapılan derin dokuda birkaç saniye süren hafif bir rahatsızlık duyulabilir. Uygulama bitiminde herhangi rahatsız edici bir his kalmaz.  Herhangi bir uyuşturma yapılmadan uygulanabilr.

Ultracel®  Güvenilir Bir Uygulama Mıdır?

Ultrason enerjisi, insanlar üzerinde gerek tanı, gerekse tedavi amacıyla yaklaşık 40 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca en hassas bebeklerin anne karnında takibi amacıyla güvenle kullanılmaktadır. Bu süreç içerisinde dokularda olumsuz bir değişikliğe yol açmamış güvenilir bir enerji türüdür.